Murovací materiál

Firma HELUZ cihlářský průmysl v. o. s. už viac než 130 rokov pre vás vyrába tradičný stavebný materiál. Nepredávame len tehly, ale komplexný tehlový stavebný systém, s ktorým zvládnete postaviť hrubú stavbu rodinného domu ľahko a rýchlo.

Najširší sortiment tehlových výrobkov v Českej republike, výhodné ceny a vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Tehly HELUZ sú komplexným riešením pre stavby rodinných i bytových domov. Dodávame tehly pre obvodové aj vnútorné murivo, doplnkové a maloformátové tehly, nepálené tehly a všetko príslušenstvo od náradia po malty a ďalšie materiály a pomôcky pre murovanie. To všetko za vynikajúcu cenu a so širokou ponukou profesionálnych služieb.


 

Originálny pórobetón YTONG je klasikou medzi stavebnými materiálmi, ponúka vysoký štandard tepelnej izolácie, mimoriadnu stabilitu a odolnosť, ľahkú manipuláciu a spracovanie, je nehorľavý a zaisťuje príjemnú vnútornú klímu. Okrem týchto vysokých funkčných vlastností charakterizuje pórobetón značky YTONG tiež ekologický prístup.

Pórobetónové tvárnice YTONG sa vyrábajú výhradne z prírodných surovín ako je piesok, vápno, cement a voda. Suroviny použité na výrobu tvoria veľkú časť zemskej kôry a sú vďaka tomu prakticky nevyčerpateľné, ich ťažba prebieha navyše spôsobom, ktorý je šetrný k životnému prostrediu.Pórobetón je moderný materiál, ktorý v sebe spája stavebno - fyzikálne vlastnosti, ktoré ostatné tradičné stavebné materiály získavajú len vhodným spojením viacerých druhov. Pórobetón je ekologický čistý materiál, vyrobený z prírodných surovín. Je na celom svete uznávaný ako stavebný materiál šetriaci životné prostredie. Zdravotná nezávadnosť sa pravidelne kontroluje štátnym zdravotným ústavom.


 

Wienerberger slovenské tehelne, spol. s r. o., je dcérska spoločnosť najväčšieho svetového výrobcu tehliarskych výrobkov, akciovej spoločnosti Wienerberger Ziegelindustrie AG.Nosným sortimentom firmy je v súčasnosti systém tehliarskych prvkov s obchodným názvom Porotherm. Ide o tehly pre obvodové steny s vysokým tepelným odporom, tehly pre vnútorné nosné steny, deliace priečky, doplnkový sortiment, ku ktorému patria napríklad tehly umožňujúce murovanie rohov a ostení bez toho, aby sa jednotlivé kusy museli deliť. Dôležitými prvkami systému sú keramické preklady doplnené o preklad, ktorý má výšku tehly a prefabrikované stropy. Celý systém dopĺňajú malty a omietky Porotherm.


stránka výrobcu

Postarajte sa s univerzálnymi komínovými systémami Schiedel o príjemné bývanie. Staňte sa s nimi nezávislými od explózii nákladov na energie. Postarajte sa o pohodlie vášho domova, o pohodlie vašej rodiny. 60 rokov skúseností, 30 ročná záruka, unikátna technológia výroby šamotových vložiek z technickej keramiky. To sú základné argumenty pre komíny Schiedel.